SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Dekanın Mesajı

Sevgili öğrenciler,

İnsan ve insan sağlığına hizmette yaşanan hızlı gelişmeler ve artan talepler giderek sağlık mesleklerinin önemini  artırmaktadır. Sağlığı geliştirmek ise çok disiplinli bir anlayışla mümkün olacaktır. Bu gerçekle kurulan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İstanbul’un Anadolu yakasında son derece stratejik bir mevkide ortak paydası insana en iyi hizmeti sunma çalışmalarını sürdür­mektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi en çok ihtiyaç duyulan Hemşirelik, Bes­lenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Odyoloji,  Konuşma ve Dil Terapisi,Fizyoterapi ve Re­habilitasyon, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet olmak üzere 8 bölümden oluşmaktadır.

 Fakültemiz bu önemli sağlık bölümlerinden 2016-2017 eğitim-öğretim yı­lında Hemşirelik bölümü ile eğitimlerine başlamıştır. 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet bölümü ilk öğrencilerini kabul edecektir. 

Öğrencilerimiz İstanbul’un en kolay ulaşılabilen bir kampüsünde eğitim görmenin yanı sıra, yenilenmekte olan binasıyla Anadolu yakasının en büyük ve en modern hastanesi olacak olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastane­sinde uygulamalarını yapabileceklerdir.

Fiziki alt yapı ve öğretim kadrosunun tamamlanmasıyla birkaç yıl içinde diğer bölümler de aktif hale geçeceklerdir. İstanbul’da kurulan yeni bir devlet üniversitesi olmanın üzerimize ne denli büyük sorumluluklar yüklediğinin farkındayız. Sizleri hayatın her alanına en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz. 

Amacımız, öğrencilerimizin en üst düzeyde bilgi ve beceri sahibi olmalarının yanı sıra İnsan ve Medeniyet odaklı Üniversitemizin adına yakışır şekilde kültür­lü, toplumsal değerlerle barışık, sosyal sorumluluk sahibi ve li­derlik yapabilecek mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.  

       Unutmayın,  doğru kararlar mutluluğa götüren ilk adımlardır.  …

                                                                                Prof. Dr. Ayşe Okanlı

                                                                       Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan V.