Sağlık Bilimleri Fakültesi

Dekanın Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Sağlık sektöründe yaşanan hızlı gelişmeler ve artan talepler giderek sağlık mesleklerinin önemini artırmaktadır. Sağlığı geliştirmek ise çok disiplinli bir anlayışla mümkün olacaktır. Bu gerçekle kurulan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İstanbul’un Anadolu yakasında son derece stratejik bir mevkide bulunmakta ve ortak paydası insana en iyi hizmeti sunmaktır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi sağlık alanında en çok ihtiyaç duyulan Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Beslenme ve Diyetetik, Odyoloji, Çocuk Gelişimi, Konuşma ve Dil Terapisi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon olmak üzere 8 bölümden oluşmaktadır. Fakültemizde Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Beslenme ve Diyetetik ile Odyoloji Bölümlerinde eğitim-öğretime devam edilmektedir.

Öğrencilerimiz İstanbul’un kolay ulaşılabilen bölgesinde eğitim-öğretim görmekte, başta sağlık olmak üzere çeşitli kurumlarda derslerin uygulamalarını yapabilmektedir.

Amacımız, öğrencilerimizin en üst düzeyde bilgi ve beceri sahibi olmalarının yanı sıra İnsan ve Medeniyet odaklı Üniversitemizin adına yakışır şekilde kültürlü, toplumsal değerlerle barışık, sosyal sorumluluk sahibi ve liderlik yapabilecek mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Doğru kararlar, mutluluğa götüren ilk adımlardır.