SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Dekanın Mesajı

Sevgili öğrenciler,


İnsan ve insan sağlığına hizmette yaşanan hızlı gelişmeler ve artan talepler giderek sağlık mesleklerinin önemini artırmaktadır. Sağlığı geliştirmek ise çok disiplinli bir anlayışla mümkün olacaktır. Bu gerçekle kurulan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İstanbul’un Anadolu yakasında son derece stratejik bir mevkide ortak paydası insana en iyi hizmeti sunma çalışmalarını sürdürmektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi en çok ihtiyaç duyulan Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Odyoloji, Konuşma ve Dil Terapisi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet olmak üzere 8 bölümden oluşmaktadır.

Fakültemiz bu önemli sağlık bölümlerinden 2016-2017 eğitim- öğretim yılında Hemşirelik; 2017-2018 eğitim-öğretim yılında ise Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet bölümü ile ilk öğrencilerini kabul etmiştir. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında ise Beslenme ve Diyetetik ile Odyoloji Bölümlerinde öğrenci kabul edecektir.

Öğrencilerimiz İstanbul’un en kolay ulaşılabilen bir kampüsünde eğitim görmenin yanısıra, yenilenmekte olan binasıyla Anadolu yakasının en büyük ve en modern hastanesi olacak olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uygulamalarını yapabileceklerdir.


Fiziki alt yapı ve öğretim kadrosunun tamamlanmasıyla birkaç yıl içinde diğer bölümler de aktif hale geçeceklerdir. İstanbul’da kurulan yeni bir devlet üniversitesi olmanın üzerimize ne denli büyük sorumluluklar yüklediğinin farkındayız. Sizleri hayatın her alanına en iyi şekilde hazırlamak istiyoruz.

Amacımız, öğrencilerimizin en üst düzeyde bilgi ve beceri sahibi olmalarının yanı sıra İnsan ve Medeniyet odaklı Üniversitemizin adına yakışır şekilde kültürlü, toplumsal değerlerle barışık, sosyal sorumluluk sahibi ve liderlik yapabilecek mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Doğru kararlar, mutluluğa götüren ilk adımlardır.
 

                                                                                Prof. Dr. Ayşe Okanlı

                                                                       Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı