Sağlık Bilimleri Fakültesi

Adres- İletişim

Adres  : Kartal Cevizli Yerleşkesi - Atalar Mh. Şehit Hakan Kurban Cd. 34862. Kartal / İstanbul
Telefon: 0216 280 26 55

Dekanlık Fax : 0216 280 31 99
e-posta : sabif@medeniyet.edu.tr

YERLEŞKEYE ULAŞIM 

Cevizli Kampüsü'ne özel araç ile ulaşım bilgisine yukarıda yer alan haritadan "Yol Tarifi" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım bilgisine de aynı şekilde ulaşabilirsiniz, ancak kolaylık sağlamak açısından sizler için derledik:

Avrupa Yakası Halkalı İstikameti, Üsküdar Tarafı, ve Anadolu Yakası Gebze İstikametinden Cevizli Kampüsüne Toplu Taşıma ile Ulaşım

Avrupa yakasında Halkalı istikametinden, Anadolu yakasında Üsküdar tarafından ve Gebze istikametinden Cevizli Kampüsümüze gelmek isteyenler Marmaray kullanabilirler. Marmaray’da “Atalar” tren durağında indikten sonra, yakında yer alan “Atalar Alt Geçit” otobüs durağından 134YK otobüsüne binip “Gonca Sokak” durağında inilmelidir. Akabinde 700 metre kadar yürüyerek Cevizli Kampüsüne varılabilmektedir. Marmaray’dan indikten sonra herhangi bir vasıta kullanmak yerine doğrudan kampüse yürümek de mümkün olmakla birlikte yaklaşık 20-25 dk sürmektedir. 

Veyahut, Marmaray’dan “Cevizli” durağında inilebilir, akabinde Üsküdar Caddesi anayolundan Pendik istikametine doğru gitmekte olan dolmuşlara binilerek, 1 km kadar sonra, Şehit Hakan Kurban caddesine doğru dönen yolun başında bulunan ışıklarda inilmelidir. Buradan Şehit Hakan Kurban Caddesi boyunca 600 metre kadar yukarı doğru yürüdükten sonra Medeniyet Üniversitesi Cevizli Kampüsü sağ tarafınızda kalmış olacaktır.

Ümraniye ve Ataşehir Tarafından Cevizli Kampüsüne Toplu Taşıma ile Ulaşım

Kampüsümüze Ümraniye ve Ataşehir civarından iett otobüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bu şekilde gelenler, kendi bölgelerinin yakınlarından geçen otobüsleri İETT’nin web sitesinde bulunan “Nasıl Giderim” köşesini kullanarak tespit ettikten sonra nihai olarak,  “Cevizli Anadolu İmam Hatip Lisesi”  durağında inebilirler. Sonrasında, 450 metre civarı bir mesafe yüründükten sonra Cevizli Kampüsüne ulaşılabilmektedir.

Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı

Kadıköy’den Tavşanlı’ya kadar uzanan bu metro hattını kullanarak gelenler, “Gülsuyu” metro durağında inip dolmuşa binebilirler veya KM34 nolu iett otobüsüne binerek “Cevizli Anadolu İmam Hatip Lisesi” durağında inebilirler. Diğer bir alternatif olarakta, “Esenkent” metro durağında inip Piazza Avm’nin e5 tarafında bulunan otobüs durağından KM30 numaralı otobüse binerek “Şehit Hakan Kurban Caddesi” durağında inip okulumuza ulaşabilirler.

Sultanbeyli, Sancaktepe ve  Çekmeköy Taraflarından Cevizli Kampüsüne Toplu Taşıma ile Ulaşım

Çekmeköy, Sancaktepe ve Sultanbeyli taraflarından kampüsümüze iett otobüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bu şekilde gelenler, kendi bölgelerinin yakınlarından geçen otobüsleri İETT’nin web sitesinde bulunan “Nasıl Giderim” köşesini kullanarak tespit ettikten sonra, nihai olarak 132 M numaralı otobüsü kullanarak “Trabzon Sokak” durağına varabilirler. Akabinde 700 metre kadar yürüdükten sonra Cevizli Kampüsüne varabilirler.

**İstanbul Medeniyet Üniversitesi Cevizli Kampüsü Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastahanesi’ne, İstanbul Anadolu Adliyesi’ne ve Kartal Adliyesi’ne çok yakın bir konumda bulunmaktadır.